Thunderbird Mail Adresi Otomatik Tamamlama ve Adres Defterini Yedekleme

0
1466
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Thunderbird ücretsiz mail hizmeti veren bir programdır.

Şirketler maliyetleri düşürmek amaçlı hemde mail alıp gönderecek gerektiğinde eski maillerine ulaşabilecek bir program gereksinimi olduğunda ücretsiz hizmet veren bir program işte thunderbird

Maliyetsiz olması kulağa hoş gelen bir söz uzun süre thunderbird kullandık bir sürü mail alıp gönderdik adres defterinde yüzlerce kişiler oluştu ve mail gönderirken sadece baş harfine basıyoruz ve hemen otomatik tamamlama geliyor.

Bu güzel özelik başka bilgisayara geçtiğimizde veya bilgisayarımızı yeniden kurduğumuzda bu dosya kullanıcıya inanılmaz kolaylık sağlayacaktır. Hatırlamadığı bir isim görsel olarak gördüğünde ilgili maile mail atacaktır. İşte burada adres defterini yedekleyeceğiz ve adres defterinin otomatik tamamlama özelliklerini de yine yeni kurulan thunderbird programına aktaracağız.

Adres defterine ulaşmak için;

başlat > çalıştır

%appdata%\Thunderbird yazdıp enter tuşuna basıyoruz.

Veya C:\Users\Kullanıcı Adı\AppData\Roaming\Thunderbird

 

Açılan pencereden

Profiles => cu4ua4ov.default (sizde farklı olabilir) klasörüne tıklayıp giriyoruz

Klasörün içine girdiğimizde abook.mab  dosyası tüm adres defteri bu dosyanın içindedir. Bu dosyayı kopyalayıp arşivlediğimizde ve tekrar dosyayı aynı yere attığımızda eski adreslerimiz bize gelecektir.

Tabi dosyayı attık ama adresler yine çıkmadı. Bir sonraki adıma geçiyoruz bu kısım daha kolay adres defterine tıklıyoruz.

Açılan pencereden toplanmış adreslerde bulunan adresleri tamamını seçip kişisel adres defterinin içine atıyoruz ve işlem bu kadar artık eski adresler karşımızda…

Kullanıcıları seçip Kişisel Adres Defterine Taşıyoruz.

Süleyman KARAMAN 

Bilgi Teknolojileri Uzmanı

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

CEVAP VER