Kartvizit nedir ?

0
1369
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kartvizit, üzerinde şirket bilgilerini, iletişim bilgilerinizi ve şirket içindeki pozisyonunuzu belirten bir kurumsal kimlik aracıdır.

Kartvizit, insanlar ile yaptığınız ilk görüşmelerin neticesinde kalıcı bir etki bırakabilmesi için tasarım ve kalite acısından üst düzey bir çalışma gerektiren materyaldir.

Kartvizit üzerinde olması gereken bilgiler nelerdir ?

Kartvizit üzerinde şirketinizi yansıtacak objeler (logo unvan vb.), iletişim bilgileriniz, isim soy isim ve unvanınız olması gereklidir. Bu bilgilerin okunabilir olması ve tasarımın çok göz yorucu görsellerden kaçınılması önemli bir husustur.

Kartvizit basımında kullanılacak en uygun kağıt kalitesi nelerdir ?

Kartvizit baskısının yapılacağı kağıt kalitesi ve üzerine yapılan işçilikler ( Kabartma uygulama, ekstra parlaklık, özel kesim vb.) tasarım ile uyumlu olup bir bütünlük sağlamalıdır. Gramajı düşük kağıt üzerine basılacak  bir kartvizit firma imajınızı düşürebileceği gibi verdiğiniz kişinin sizinle olan ilk izlenimi olumsuzlukla sonuçlanabilir. Bu sebeple 350 gr. Mat kuşe, 250 gr. Bristol, 280 gr. Desenli kağıtlar kartvizit için uygun kalitede kağıtlardır.

Kartvizit tasarımı nasıl olmalıdır ?

 Kartvizit üzerindeki grafik tasarımın şirket ve iletişim bilgilerini kapatmayacak,  Okunmasını zorlamayacak şekilde hazırlanmalıdır.

Günümüz İnternet teknolojisinde hızlıca yer alan QR Barkod tekniği ile Oluşturulan barkodlar, kartvizit üzerindeki bilgilerin akıllı telefonlarda bulunan çeşitli barkod okuma programları ile okuyup, cep telefonu rehberine eklemenizi sağlamaktadır. Bu uygulamalar Pratik olması ile birlikte her daim ulaşılabilme olanağı da sağlamaktadır.

Ömer KESKİNTEPE

Grafik Tasarım

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

CEVAP VER