DÜĞÜN DAVETİYESİ SEÇİMİNDE NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

0
1300
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Düğün davetiyenizi seçerken size sunulan seçeneklerden yararlanabilir ya da tamamen size özel bir tasarım oluşturabilirsiniz. Bazen binlerce seçenek arasında beğenemiyoruz, o yüzden az seçenek çabuk karar en iyisi hem böylelikle aklımızı karıştırmamış oluruz.
Düğün davetiyeleri en klasiğinden, en renklisine, en çılgıncasından en sadesine binlerce konseptte olabilir. Peki ya siz bunlardan hangisini seçeceksiniz? Sanırım en kararsızlıklarla dolu bir an!

Bu kargaşayı yaşayıp yaşamamak tam olarak sizin elinizde. Yapmanız gereken ne peki?
İlk şey davetiye bakmak değil konseptinizi belirlemek olmalı. Eğer konsepti bulursanız emin olun gerisi çorap söküğü gibi gelecektir. Konsepte karar verdikten sonra artık ona yönelik davetiye modellerine bakabilirsiniz. Hatta diğer düğün organizasyonlarınızı bile çok rahat seçebilirsiniz. Daha sonra davetiyenin kaç adet olması gerektiğini belirlemeniz gerekiyor. Düğününüze kaç kişi gelecek?
200 kişinin katılacağı düğün için 500 adet davetiye siparişi vermek kulağa pek mantıklı gelmiyor. Davetiye seçimi düğün organizasyonu sırasında çok stres verici ama en önemli ve ilk önce yapılması gereken hazırlıklardan biridir. Düğüne 1 ya da en geç 2 ay kala dağıtmanız daha sağlıklı olacaktır.

Düğün gününden 5 ay önce dağıttığınız davetiyeleri konuklarınızın unutma riski var, uzun bir süreç normal tabi unutmaları.
Davetiye için yazılacak metine gelirsek bu tamamen size kalmış bir durum aslında yani sonuç olarak o davetiye sizin ve evlenen kişi sizsiniz. Davetiye katalog metinlerinden seçeceğiniz gibi tamamen kendinizde yazabilirsiniz. Belki sizi tanımlayan güzel bir şiir vardır ya da özel bir söz belki.

 
Unutmayın;
Siz evleniyorsunuz davetliler değil, bu yüzden metin seçiminde fazla abartmadan daha sade ve davetiyenin davetliler için en önemli ve onları daha çok ilgilendiren kısmı yani düğün mekanı, saati, tarihi, varsa önemli notlarınız bu şekilde amacını vurgulayacak yazılara da öncelik vermelisiniz.

Zarflı davetiye seçimlerinde davetli adı ve soyadı yazılmalıdır. Ve bu genelde el yazısı ile tercih edilince daha güzel görünse de aslında yine konsepte ve davetiyenin tasarımına göre değişiklik gösterebilir. Ve tabi davetiyelerle ilgili bilinmesi gereken bir diğer şey ise, davetiye ne kadar orijinal ve farklı (özel) fikirlerle ortaya çıkarsa ya da seçilirse masrafınızın artma ihtimali o kadar yükselecektir.

Cansu Can

Grafik Tasarım

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

CEVAP VER