WordPress Unutulan Giriş Şifresini Kurtarma

0
15601
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Günümüzde en çok bağ ağrıtan olayların başında sanırım kaybolan şifreler gelmektedir. Kullandığımız şifrelerin kaybolması veya unutulması ciddi sorunlar haline gelmektedir. Peki wordpress yapılı bir web sitemizi yaptık herşey tamam ama güncelleme yapmak istediğimizde kullanıcı adı ve şifre hatası vermekte ve mail adresine de şifre sıfırlama gelmiyorsa ne yapmamız gerekiyor. Adım adım takip ettiğimizde şifremizi yenileyeceğiz.

Adım 1: siteadimiz.com/wp-admin şeklinde sitemizi açıyoruz. Hata uyarısı aldığımızda 2. Adıma geçiyoruz.

Adım2:  internet sayamızı açıyoruz adres çubuğu kısmına  panel.alanadimiz.com/myadmin şeklinde giriş yaptıktan sonra kullanıcı adı ve şifre çıkacaktır.

Adım 3: veri tabanımıza ait kullanıcı adı ve şifrelerini giriyoruz eğer bunları da hatırlamıyorsak hesapları kontrol ettiğiniz veri tabanı açıp sildiğiniz alandan öğrenebilirsiniz.

Kullanıcı adı ve şifresini girdikten sonra git butonuna basıyoruz.

Adım 4: veri tabanı kontrol paneline geldikten sonra sol tarafta bulunan veri tabanı adına tıklıyoruz.

Adım 5: Veri tabanı adına tıkladıktan sonra aşağı doğru açılan pencereden wp-users tıklıyoruz. Tıkladıktan sonra ana ekranda kullanıcı adımıza dair satır çıkacaktır düzenle butonuna basarak bir sonraki adıma geçiyoruz.

Adım 6:  User_pass karşısındaki açılan bölümden MD5 seçiyoruz ve karşısına yeni şifremizi giriyoruz. Daha sonra git butonuna basarak şifremiz kaydedilmiş olacaktır. artık penceremizi kapatabiliriz.

Adım 7: İnternet sitemizin kontrol panelini açarak kullanıcı adı ve şifrelerini girerek sitemize güncellemeler yapabiliriz. Faydalı olması dileğiyle..

Süleyman KARAMAN

Bilgi Teknolojileri Uzmanı

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

CEVAP VER