Kaşe Nedir ?

0
1979
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kaşe Nedir ?
Özel ve resmi işlerde kullanılabilen, üzerinde ad soyad, adres, işletme ismi gibi yazılar bulunur. Lastik veya Kauçuk üzerine yazılan ve tekrar tekrar basılmasını sağlayan mühür, damga, tutamaklı gereç.
Teknolojinin gelişmesi kaşe yapımını da etkiledi. Eskiden kaşe uzun sürede yapılırken şimdi kaşe 2-3 dakikada hazır hale gelebiliyor.

Eskiden kaşe nasıl yapılırdı ?
Eskiden kaşe lastiğinin yapımı zahmetli bir işti. Kaşe lastiği yapılırken kaşe lastiğine uygun polimer kullanılır. Uygulanacak metin ilk önce yazıcıdan bastırılır. Basıldıktan sonra film üzerine özel cihazlar yoluyla pozlanır.Sonrasında pozlandırılmış metin özel cihazlar yardımıyla sıvı polimer uygulanır. Sonrasında metin lastik üzerine uygulanır.Uygulanan lastik kaşe makinasına takılır ve kaşeniz hazır hale gelir.

Günümüzde kaşe nasıl yapılıyor ?
Gelişen teknoloji sayesinde eskisi kadar kaşe yapmak uzun sürmüyor. Yazıcıya hazır kaşe lastiği konulup 1 tuşa basarak kaşe hazır hale gelmiş oluyor.

Kaşe Nerelerde Kullanılır ?
Kaşenin kullanıldığı alanlar hastane, lojistik firmaları, otel, savcılık, matbaa, iletişim sektörü vb. alanlarda kullanılabilir.

Kaşe yağ bazlı bir mürekkep olduğundan kuruma ile ilgili problem yaratmaz.

Kaşe Türleri Nelerdir ?

Emir AKTUĞ
Web Tasarım

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

CEVAP VER