Göreceğiniz Hesaplar İçin Edinmeniz Gerekenler

0
728
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

İş, ofisi kurup oturmakla olmuyor. Yani bir şirket, sadece bunla kurulmuyor. Bunun hesabı, makbuzu, yazar kasa ruloları, form dosyaları var.

İş yerinin ödemelerini, alacaklarını, kontrollerini, gerekli düzenlemelerini yapmaları için ihtiyaç duydukları makbuzlar ve formlar, bütüncül bir kurumsal kimlik çalışması kapsamında görülebilir. Firmanızın iletişim bilgilerinin ve logosunun bulunduğu bu ürünler, profosyonelliğinizin birer göstergesidir. İşte bu ürünler;

Tahsilat makbuzu: Borçlu olan tarafın parasını ödediğini gösteren, ve nüshalı olarak düzenlenen tahsilat makbuzları, iş dünyasındaki ‘söz uçar yazı kalır’ ın yazı halidir. Tahsilat makbuzu olmayan bir firma düşünülemez. Makbuzu düzenleyenin ve parayı ödeyenin adı, soyadı, ödemenin yapıldığı tarih, paranın tutarı tahsilat makbuzuna yazılır.

Tediye makbuzu: Ödemeyi alan tarafından hazırlanan, tahsilat yapana bir anlamda ‘aldım parayı’ dedirten ve ödemeyi yapanın içini rahatlatan tediye makbuzu, yine iş dünyasının güven ilkesine hizmet eden bir evraktır.

Sipariş formu: Neredeyse her türlü satın alma işlemlerinde, alınan siparişleri kayıt altında tutup karışıklıkları önlemeyi sağlayan sipariş formları, firmaların düzeni için aşırı gereklidir. Hangi ayda ne kadar sipariş alındı, hangi ürünler rağbet gördü, bunları gösterip pazarlama stratejisi için önemli bir kaynak olan sipariş formları sayesinde ‘biz o siparişi göndermeyi unuttuk’ gibi dertler son bulur.

Rulolar: Şu dünyada yazar kasa rulosu yada ros rulosu olmasa kaç işletme varlığını sürdüremezdi, hiç düşündünüzmü.?

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

CEVAP VER