Promosyon Kalem Hakkında Herşey

0
694
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Promosyon Kalem Hakkında Her Şey

Promosyon kalem, firmaların tanıtım faaliyetleri çerçevesinde çok sayıda ürettikleri ve hedef kitlelerine dağıttıkları markalı ya da mesajlı kalemlerdir. Bu kalemler bir tanıtım faaliyetinin parçası ya da armağan olarak hedef kitleye dağıtılabilir.

Basılı reklam araçları arasında en yaygın kullanılanlarından biri kuşkusuz kalemler. Teknoloji ne kadar gelişmiş olursa olsun not alma ya da bir evrak imzalama ihtiyacı insan hayatından çıkmıyor. Kurşun ya da tükenmez kalemler evimizde, ofisimizde, iş yerimizin farklı köşelerinde masalarımızdan eksik olmuyor.

Promosyon kalem nedir? Promosyon kalem bastırmak neden önemlidir?

Promosyon kalemler ister armağan olarak isterseniz de tanıtım faaliyeti kapsamında hazırlanarak hedef kitlenize dağıtılabilir. Bu dağıtımı;

  • Müşterilerinize armağan olarak,
  • Potansiyel müşterilerinize tanıtım faaliyeti olarak,
  • Kalabalık ortak kullanım alanlarına marka bilinirliğinizi arttırmak adına,
  • Çalışanlarınızın firmanıza bağını arttırmak için,
  • Faaliyet alanınıza göre müşterilerinizin ihtiyaçlarını karşılamak vb. amaçlarla gerçekleştirebilirsiniz.

Kalemler elden ele hızlı dolaşabilme (Kabul edelim hepimiz cebimizde nereden geldiğini hatırlamadığımız kalemler bulmuşuzdur) ve istisnasız iş görebilme (Ne yaparsak yapalım bir yere imza atmak ya da beklenmedik bir anda not almak zorunda kalırız) özelliği ile diğer promosyon ürünlerinin yanında kullanışlılık ve dağılma garantili ürünlerdir. İyi bir kalem ömrünü doldurana kadar hangi amaçla dağıtılmış olursa olsun uzun süre kullanıcısı ile zaman geçirir, başka insanların görebileceği ortamlarda bulunur.

Promosyon Kalemlerin Özellikleri Neler Olmalıdır?

İşlevsel olmalıdır: İyi yazmayan bir kalem amacından saparak markanız üzerinde kötü bir algı yaratabilir.

Kalıcı ve dayanıklı olmalıdır: İsteğimiz promosyon kalemimizin elden ele dolaşması ve uzun süre kullanılması değil mi?

Doğru hedef kitle için doğru kalem seçilmelidir: Renk biçim ve üzerindeki mesaj açısından sorun yaratabilecek meslek gruplarına yanlış kalemleri dağıtmak promosyonumuzu baştan başarısızlığa uğratır.

Kurumsal kimliğinizle uyumlu olmalıdır: Kalemin rengi, bazı durumlarda şekli, üzerindeki mesaj ve logonuz mutlaka kurumsal kimliğinizle uyumlu olmalıdır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

CEVAP VER