Çok Şubeli Firmaların Baskı İhtiyaçları Nelerdir?

0
667
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Doğrudan bağlı şubeleri veya, franchise sistemi ile çalışan şubeleri bulunun markalar, çok şubeli firma olarak düşünülebilir. Çok şubeli firmaların yönetim şekli, tek firmalara oranla oldukça farklıdır. Daha detaylı yapıları olan çok şubeli şirketlerde, yönetimsel kararlar büyük bir titizlikle alınır. Bunun sebebi ise; alınan her kararın, bütün şubeleri etkileyecek olmasıdır. Bir diğer sebebi ise; firmanın gelirine çok büyük bir etki yaratacağıdır.

Çok şubeli firmaların, tek işletmeli firmalara göre avantajlı olduğu nokta ise, toplu alımları ve toplu üretim yapıyor olmalarıdır. Çok şubeli firmaların satın alma departmanlarının büyük mücadelesi ise, firma ihtiyaçlarını en uygun fiyata ve en yüksek kalitede satın alabilmektir.

Çok Şubeli Firmaların Problemleri:

Çok şubeli firmaların en önemli ihtiyaçları arasında yer alan baskı ihtiyaçları, satın alma departmanının en çok canını sıkan ve onları en çok uğraştıran ihtiyaçlardır. Bunların nedenleri ise;

-Baskının geç ve kötü geliyor olması,

-Kurumsal olmayan matbaalarda karşılarında muhatap bulamıyor olmaları,

-Bütün baskı ürünlerini uygun fiyatlı karşılayabilecek tek bir matbaa bulamıyor olmaları,

-Baskı siparişlerinin şubelere ulaştırılmasındaki lojistlik problemler,

-Farklı şubelerde birden fazla yapılan göndermelerde faturalama sürecinin takibinin güçlenmesi.

Bunlar çok şubeli firmaların yaşadığı problemlerden, sadece bazılarıdır.

Perakende sektöründeki baskı ihtiyaçları:

Market zincirleri, şubelerini ihtiyaç duyulduğu düşündükleri bölgelere açarlar, ve insanlara bunu genellikle de el ilanı, el broşürü ve insert gibi ürünlerle duyurmaya çalışırlar. Mağaza içerisinde de ürün etiketi, afiş, ayaklı reklam panosu, foreks ve wobbler gibi baskı ürünleri ile şubelerin gelirini arttırmaya çalışırlar.

Restoran Sektörünün Baskı İhtiyaçları:

Restoranların ana ürünleri ne kadar yiyecek içecek olsa da, baskı ve gıda-dolum ürünleri de bir okadar önemlidir. Özellikle çok şubeli restoranlar için düşünüldüğünde, baskı ürünleri kurumsal bir kimlik yaratmak açısından oldukça hayatı öneme sahiptir.

Baskı ıslak mendil, amerikan servis, afiş, el ilanı, menü baskı, baskılı peçete, karton bardak, sadakat kartı ve baskılı ketçap, mayonez gibi gıda dolum ürünleri, restoranların başlıca baskı ihtiyaçlarındandır.

Çok Şubeli Firmaların Kurumsal Baskı İhtiyaçları:

Yukarıda belirttiğimiz sektörden bağımsız olarak, her sektördeki firmanın ihtiyaç duyacağı bazı kurumsal baskı ürünleri de bulunmaktadır. kartvizit, antetli kağıt, anket formu baskı, kağıt dosya, masa bayrağı, diplomat zarfı, masa takvimi, cepli dosya, katalog ve dergi de her kurumsal firmanın ihtiyaç duyabileceği baskı ürünleridir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

CEVAP VER