Davetiye Türleri

0
726
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Dünya gün geçtikçe dijitalleşsede, davetiyeler hala sıklıkla kullanılan bir iletişim/haber verme aracıdır. Etkinliklerinize ne kadar özenirseniz özenin, ne kadar güzel olursa olsun öncesinde davetlilere göndereceğiniz davetiyeler, etkinliğinizin insanda bırakacağı algıda çok önemlidir. Bu yazımızda sizlerle, davetiye ve davetiye türlerinden bahsedeceğiz.

Davetiyeler şirket kutlamaları, açılışlar, fuarlar ve etkinliklerde katılımcılara haber vermek amacıyla kullanılır. Davetiyelerin kullanım noktalarını kurumsal ve bireysel olarak ayırabiliriz. Bireysel kullanımlar; düğün, sünnet, nişan, ve nikah gibi eşe dosta gönderdiğimiz davetiyelerdir. Kurumsal davetiyeler ise, şirketlerin her türlü etkinlikleri için kullanabileceği davetiyelerdir.

Kurumsal Davetiyeler:

Firmalar genellikle tanıtımlarını yapmak ve marka bilirliklerini arttırmak için etkinlikler düzenlerler. Bu etkinlikler, genellikle büyük paralar dökülerek ve emek verilerek düzenlenir. Bu kadar uğraşın sarfedildiği etkinliklerin davetiyeleri de bu emeğe yakışır güzellikte olmalıdır. İşte tamda bu noktada, iyi bir davetiye baskı için dikkat etmeniz gereken iki önemli faktör vardır; biri doğru tasarım, diğeri ise kaliteli baskı.

Kurumsal davetiyelerle ilgili dikkat edilmesi gereken noktayı şöyle sıralayabiliriz;

-Davetiye üzerindeki firma ve etkinlikle ilgili tüm bilgileri yazdığınıza emin olun.

-Tasarım öncesinde, diğer firmaların örneklerine bakmayı ihmal etmeyin. Ancak sonucunda özgün bir tasarım çıkarttığınıza emin olun.

-Davetlilerin etkinlik ile ilgili sorularını sorabilecekleri, belli bir kişi ve iletişim bilgilerini eklemeyi unutmayın.

-Sosyal medya kanallarından etkinlikle ilgili yürüttüğünüz kampanyalar varsa, bilgilerinize mutlaka davetiyede yer verin.

Düğün, Nişan, Nikah Ve Sünnet Davetiyeleri:

Ülkemizde çokça kullanılan bireysel davetiye türleri; düğün davetiyesi, nişan davetiyesi, nikah davetiyesi ve sünnet davetiyesidir. Bu davetiye türlerinde, zevke göre bir tasarım tercih edilebilir ve yelpazesi kurumsal davetiyelere kıyasla daha geniş olur. İster 90’lar modeli klasik tasarım, istersenizde modern ve şık bir tasarım tercih edebilirsiniz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

CEVAP VER